6. klassi I veerandi ühiskonnaõpetuse tunnis esitatud uudised

Arvati, et majas oli inimesi sees, kuid õnneks ei leitud seest kedagi. Põlengu põhjust ei ole leitud, sellega tegeleb menetlus.

Kutselisi päästjaid tuli Haapsalust ning Taeblast ja vabatahtlike tuli Paliverest.

Refereeritud: Lääne Elu, 26. september 2013
---

29. septembril kell 11.15 tehti Solarisse pommiähvardus

Laura Mägi

Politsei tuli kohale ja evakueeris kõik inimesed majast. Maja oli suur ja pommi otsiti üsna kaua. Kella 15.00 ajal lubati inumesed uuesti majja ja tagastati nende raha. Hiljem sai politsei teada, et pommiähvardus ei olnud n. o purjus mehe nali vaid ettekavatsetud. Mees üritas ennast varjata, kuid politsei leidis ta ja areteeris ta. Kohus otsustas talle 2kuuse karistuse.

Pommiähvardus Solarise keskusele pühapäeva lõunal. Foto: Martin Ilustrumm

Refereeritud: Postimees.ee, 02.10.2013 kell 14:28, Rivo Veski
---

Vagunite teiseldamine

Mikk Laumets

Esmaspäev 30.september liigutati uude asupaika kaks Haapsalu raudtee vedurit ja üks vagun, et teha ruumi Jaama oja silla remondile.
Uue koha raudteejaama taga said senini raudteejaamast üle Kiltsi tee seisnud Jaama oja äärne auruvedur, raudteetammil seisnud manöövervedur ja kinnine vagun.

Refereeritud: Lääne Elu, 30.09.13
---

Türgi alistas Eesti seisuga 2-0

Siim Luiga

Laupäeval 11. oktoobril Tallinnas A. Le Coq arenal toimus Eesti-Türgi vaheline jalgpalli match.Vaatajaid oli kohapeal 8571.Türgi pidi selle mängu võitma et pääseda edasi MM-ile.
22. minutil viis Türgi meeskonna juhtima 1-0 Umut Bulut ja 47. minutil 2-0 Burak Yilmaz.
Eestil oli mitu head võimalust , kuid kahjuks me ühtegi Türgi väravavahi seljataga ei näinud.

Raio Piiroja ja Umut Bulut.
Refereeritud: Delfi sport , Delfi.ee 2.11.2013.
--

Haapsalus leiti suur kogus lõhkekehi

Sten Raadla

Reedel tuli Haapsalu linnapiiril päevavalgele 6 suurtükimürsku ja 11 granaati, mille Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad kahjutuks tegid.

Lääne päästekeskuse pressiesindaja teatel käisid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad 10. oktoobril Haapsalu lähedal metsas, kust leiti kuus Vene päritolu 76millimeetrist mürsku ja 11 Vene päritolu tankitõrjegranaati
Demineerijad hävitasid seitse tankitõrjegranaati leiukohas, sest lõhkekehad olid kehvas seisus ning transportimiseks ohtlikud. Ülejäänud lõhkekehad hävitati hävituskohas.