neljapäev, 30. jaanuar 2014

Kohtumised näitlejatega

Kohtumised näitlejatega
Järgmisel nädalal on Haapsalu kultuurikeskuses kaks teatrietendust, “Wally kohvik” täiskasvanutele ja “Ennemuistsed jutud” lastele. Mõlemal korral on peale etenduse lõppu võimalik kohtuda näitlejatega, esimesel juhul vestlusringis ning teisel lastele mõeldud töötoas. 

6. veebruaril kl 19 on kultuurikeskuse suures saalis Kuressaare Linnateatri tükk “Wally kohvik”, peale mida on näitlejaid oodata kultuurikeskuse kohvikusse vestlusringi. Andres Raag (Tallinna Linnateater), Helena Merzin ja Merilik Kirbits võimaldavad teatrikülastajatel osa saada  etendusejärgsetest muljetest, mis valdavad näitlejaid siis, kui eesriie on sulgunud. 
Wally kohvik” on äärmiselt soe ja südamlik lavastus, mis pakub vaatajale head meelelahutust ja usku elu võimalikkusse ka enne surma. Kas Wally ja Louise ootavad oma õnne ära? Kas õnn on teel? Uskuge - õnn on teel! 
Jaanuari lõpuni saab eelmüügist osta või telefonitsi broneerida soodushinnaga 10-euroseid pileteid. 1. veebruarist on pileti hinnaks 12 eurot.

Pühapäeval, 9. veebruaril kl 12 jätkub etenduste sari “Perega teatrisse”. Miksteatri näitlejad mängivad rõdusaalis lugu “Ennemuistsed jutud”. Pileti hind on eelmüügist 3 ja kohapeal 4 eurot. 
Perega teatrisse” projekti eesmärk on pakkuda vanematele või vanavanaematele võimalust koos lastega teatrisse tulla. “Muidu on ju ikka nii, et lasteetendused on tööpäevadel ning sel juhul tullakse lasteaia või kooliga,” selgitab kultuurikeskuse direktor Gülnar Murumägi.
Peale etendust on soovijatel võimalik osaleda Miksteatri näitlejate poolt juhendatavas töötoas “Kuidas jutustada lugu – kehakeelest emakeeleni”, mis on mõeldud 6-12 aastastele lastele ja kestab 1,5 tundi, kl 13-14.30. 
Töötuba on kõigile etenduse pileti ostnutele tasuta, kuid vajalik on eelregisteerimine hiljemalt 6. veebruariks, saates kirja
anneandre@hot.ee.
Anne Andrejev, kes juhendab Haapsalu noorte huvikeskuses loovus- ja draamaringi “Mäng”, julgustab kõiki osalema: “See on hea võimalus näha ja õppida lugude erinevaid jutustamiseviise - ja meetodeid, küsida näitlejatelt, kuidas nähtud etendus sündis ning veeta üheskoos loovalt üks tore pühapäev!" 

Ettevõtmist toetab Eesti Kultuurkapital.
Lisainfo: 
www.kultuurimaja.ee
 või telefonidel 427 4480 (kultuurikeskuse kaasa), 566 88 385 (Kristi Märk)

Kommentaare ei ole: