kolmapäev, 19. märts 2014

Head eKooli kasutajad!

Head eKooli kasutajad!

Üleeilses, 17. märtsi Ringvaate saates näitas IIT-ekspert Peeter Marvet, kuidas muuta hindeid eKoolis.
Saime uudisloo sisust aru, et saatelõigu eesmärk oli äratada laste seas huvi programeerimise õppimise vastu. Oleme kindlasti Peeter Marvetiga ja HITSAga ühte meelt, et
programmeerimise õppimisest tuleb rääkida intrigeerival ja huvi ärataval viisil. Küll aga ei saa me jätta teiega jagamata, et eksperiment tekitas eKooli kasutajate hulgas segadust ja mõni koolipere oli väga murelik.
Oleme väga kurvad, et eksperimendi lõppedes ei rõhutanud Peeter Marvet ega ka saatejuht seda tõika, et andmete muutmine reaalselt aset ei leidnud ja et eKooli süsteem on turvaline.
Sestap palusime ERRil tänaõhtuses saatelõigus anda edasi info ja kinnitame ka teile, et :
-  Ringvaate saates näidatud eksperimendis sai muuta hindeid ja neid näidata vaid eksperimendis kasutatud kohaliku arvuti ekraanil. Järgmisel eKooli sisse logimisel oleks väär info kadunud olnud ja kasutajale oleks jälle kuvatud korrektseid andmeid nii kasutaja nime kui ka saadud hinnete kohta.
- eKooli hindeid sisestada ja muuta saab ainult õpetaja.
- hinnete muutmine õpilase  poolt on võimatu. eKooli süsteemis ei ole turvaauke, mille kaudu saaks õpilane oma hindeid muuta.

Palume, et saate selle info eKooli turvalisuse kinnitamiseks edastada nii kooliperele kui ka lapsevanematele, kes selle ebaõnnestunud teemakäsitluse pärast  Ringvaates teie poole pöörduvad.

Lugupidamisega

Pille Parikas
eKooli juhataja

Kommentaare ei ole: