neljapäev, 10. aprill 2014

Heli Reichardt esitleb oma esikromaani „Walpurgi öö“
Romaani „Walpurgi öö“ esmaesitlus toimub laupäeval, 26. aprillil kell 15.00 Läänemaa Ühisgümnaasiumi saalis (Wiedemanni 15). Autor tutvustab raamatut ja klaveril musitseerib Jüri Ilves. Kohapeal on raamatut võimalik osta soodushinnaga.

Heli Reichardt on sündinud Panga talus Väike-Lähtru külas Martna vallas Läänemaal. Lõpetas Tartu Ülikooli eesti filoloogina, hiljem õppis Usuteaduse Instituudis. On avaldanud luuletusi ja jutte, kirjutanud mõned näitemängud ning olnud koduloolise dokumentaalfilmi „Mälestuste Väike-Lähtru“ kaasautor. „Walpurgi öö. Must stsenaarium“ (Varrak, 2014)  on tema esimene romaan.

Romaani tegevus toimub sügistalvel 2020-2021, lähitulevikus, mis on vanemale põlvkonnale hirmutavalt tuttav lähimineviku kaudu. Suur maailm on muutunud- Euroopa Liidust on lahkunud tuumikriigid, Lähis-Idas pole rahu kunagi saabunud, laienev ja piire ületav terrorismioht on tinginud totaalse kontrolli inimeste elude üle. Olukord kulmineerub Eesti ja kogu Baltikumi andmisega Vene rahuvalvajate kontrolli alla.

Kõige selle taustal elab Nõmmel oma igapäevaelu 44- aastaseks saav üksikema, kelle lapsepõlv on möödunud nõukogude sõjaväelinnas Haapsalus, kus ta ema oli Wiedemanni koolis kirjandusõpetaja.

Kõik huvilised on raamatu esitlusele oodatud.Teate edastas:

Marika Matvei
peaspetsialist lugejakoolituse alal
Lääne Maakonna Keskraamatukogu
Tel: 472 4492

Kommentaare ei ole: