neljapäev, 10. aprill 2014

Lasteobudsmani kiri

2. aprillil toimus lasteombudsmani ja Lastekaitse Liidu koostöös konverents „Kiusamisvaba haridustee“. Soovin tänada kõiki koostööpartnereid ja osalejaid, kes konverentsi õnnestumisele kaasa aitasid.

Kellel ei olnud võimalik konverentsil osaleda, saavad tutvuda ettekannetega lasteombudsmani koduleheküljel http://lasteombudsman.ee/et/taiskasvanu/infomaterjalid,  rubriigis muud infomaterjalid.

Konverentsil esitletud voldiku „Kool kiusamisest vabaks“ eestikeelse veebiversiooni leiate lasteombudsmani koduleheküljelt http://lasteombudsman.ee/sites/default/files/IMCE/kool_kiusamisest_vabaks.pdf. Kui teil on huvi saada nõustamisvoldikut „Kool kiusamisest vabaks“ trükitud kujul, palun võtke meiega ühendust e-posti aadressil info@oiguskantsler.ee.

Konverentsil tutvustatud kiusamisvastaste programmide ning väärtuskasvatuse alaste algatuste kohta leiate lisainfot järgmistelt kodulehekülgedelt:

Sihtasutus Kiusamise Vastu - www.kivaprogram.net
Lastekaitse Liit – www.lastekaitseliit.ee
TÜ eetikakeskus - www.eetikakeskus.ut.ee  
TORE (tugiõpilaste liikumine) -  www.tore.ee

Lasteombudsman kaitseb laste ja noorte õigusi suhetes avalikke ülesandeid täitvate inimeste ja asutustega. Eesti sai lasteombudsmani 19. märtsil 2011. aastal, kui õiguskantslerile pandi lapse õiguste kaitse ja edendamise ülesanded, muuhulgas käivad õiguskantsleri nõunikud koolides rääkimas laste õigustest. Infot laste õiguste ja kohustuste kohta ning hulgaliselt teemakohaseid kasulikke materjale leiad kodulehelt www.lasteombudsman.ee.    

Uute kohtumisteni!

Indrek Teder
õiguskantsler ja lasteombudsman

    

Kommentaare ei ole: