esmaspäev, 19. mai 2014

Killuke headAlati on neid, kes on tervetest inimestest nõrgemad ja vajavad toetust. Vahel vajavad abi loomad, siis jälle inimesed.
Palivere Põhikoolis on juba aastaid aidatud koduta loomi. Oleme toetanud erinevaid varjupaiku, kuhu loomad sattunud on. Selle ettevõtmise algatas endine huvijuht Eha Seller, tema lahkumise järel jäi loomade toetamine püsima, sest õpilastele see ettevõtmine meeldib.
Raha koguneb tavaliselt küpsetiste müügist, vähemal määral ka annetustest. Õpilased valmistasid nii koolis kui ka kodus erinevaid pirukaid, koogikesi. Õpetajadki näitasid oma küpsetamisoskust. Need, kes teavad, et veidi soolast teeb südame alt tahedaks, lisasid omalt poolt leivakorvikesi. Müügiletil oli iga kord palju põnevat ja maitsvat.
Sel aastal näitasid initsiatiivi 7. klassi õpilased. Nemad olid peamised küpsetajad, müüjad, just nemad käisid ka annetust Haapsalu varjupaigale üle andmas. Kogutud raha eest osteti koera- ja kassitoitu, mida saadi üsna suur kogus. Kohe nii suur, et varjupaiga juhataja üllatus toidu kogust nähes. Õpilased tegelesid veidi aega loomadega, härdusid, olid valmis kassid-koerad endale koju võtma. Lõpuks sai mõistus tunnetest võitu, loomad jäid varjupaika, kuid nende toidulaud täienes. Hing sai aga helgemaks.
Killuke head teeb südame soojaks. Oleks tore, kui meie õpilased märkaksid alati abivajajaid, ulataksid neile abikäe.
Tõnis Peikel

Kommentaare ei ole: