esmaspäev, 19. mai 2014

LED-lambid, robotid, vulkaanid ja tundemaailmKoolis toimub tavaliselt traditsiooniline õppimine, kuid vahel võib maailma avastada ka teisiti. Eriti tore on, kui klassi ees või õigemini õpilaste hulgas on noored juhendajad, võõrad õpetajad või siis omad, aga sootuks teistsuguste õpiülesannetega.
Selline põnev koolipäev oli Palivere Põhikoolis 2. mail. Külas olid Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilased ja  Haapsalu Kolledžist Lehte Jõe. Õpilased jagati gruppidesse ja põnev isetegemine läks lahti. Küll ehitati vooluringi ja roboteid, mis liikusid valguse poole. 4. klassi õpilased panid purskama vulkaanid. 1. – 3. klassi õpilased tunnetasid maailma erinevate meelte kaudu. Küll tekitati helisid, siis jälle prooviti elada pimedate inimeste moodi.
Õpilaste arvates võiks iga päev olla põnev ja uudne, kuid sõnad ei lähe pähe tuupimata, reeglid ei saa selgeks õppimata ja noote lugema ei õpi neid noodijoontele kandmata. Vahel aga võib teha midagi muud, isegi siis, kui seda eluks vaja ei lähe. Kes siis hakkab igapäevaelus ehitama robotit, mis liigub valgusallika poole?! Aga koolis võib seda vahel teha Nii on koolielu vaheldusrikkam.

Margit Ülevaino
õppealajuhataja

Kommentaare ei ole: