esmaspäev, 13. oktoober 2014

Terviseinfo.ee uudiskiri, oktoober 2014Kui uudiskiri ei avanenud korrektselt, saad sellega tutvuda siin: www.terviseinfo.ee/uudiskirjad/

Header


 

Uudiskiri, oktoober 2014

 

 Suitsuprii                           klass uudiskiri

Suitsuprii klassi tiitlile võistleb 886 klassi üle Eesti

Sellest nädalast alustas 886 klassi üle Eesti võistlust suitsuprii klassi tiitlile. "Suitsuprii klass" on üks levinumaid noortele suunatud suitsetamisvastaseid ennetusprogramme Euroopas, mis Eestis toimub juba 13. korda.

Loe edasi
Tallinnas toimus Schools for Health in Europe (SHE) võrgustiku kohtumine

Euroopa haridusasutustes tervisedendusega tegelejad arutasid 8–10. oktoobrini toimuval kohtumisel võrgustiku tulevikuplaane ja uute juhendmaterjalide rakendamist.

Loe edasi


Kestab õpilaste loovtööde konkurss "Söögivahetund"

Tervise Arengu Instituudi korraldatava konkursi „Söögivahetund" eesmärgiks on näidata koolitoitu valguses, mis kutsuks üles seda sööma ja hindama, samuti aidata nii kaasa koolikokkade igapäevase töö väärtustamisele.
Konkursile on oodatud kooliõpilaste reklaamplakatid või -videod, mis aitavad koolitoidule tähelepanu pöörata. Tööde esitamise tähtaeg on juba 23. oktoober ja parimaid ootavad auhinnad!

Loe edasi


Kuidas vähendada koolis õpilaste uimastitarvitamist ja lahendada uimastitega seotud juhtumeid?

Uimastiennetus koolis nõuab aega, koostööd ja järjepidevust, kuid sellesse tasub panustada, sest kasusaajaid on oluliselt enam kui ainult õpilased, kirjutab Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Karin Streimann.

Loe edasi


Millal ja kuidas on vanemal võimalik mõjutada lapse teismeea käitumist?

Uuringutest on teada, et kõige tõhusamalt saavad vanemad probleemset käitumist ennetada ajal, mil riskikäitumist veel pole – lapsepõlves ja varases noorukieas. Karin Streimann toob Terviseinfo blogis välja mõned võimalused, kuidas oma lapsi riskikäitumise eest kaitsta.

Loe edasi


Jagatud kogemus: Liikumisharjumuste kujundamise head praktikad

Tervise Arengu Instituut kogub igal aastal tervist edendavate lasteaedade (TEL) võrgustikuga liitunud lasteasutustelt tervist edendavate heade praktikate näiteid. Liikumisaasta puhul valiti tänavu teemaks liikumisharjumuste kujundamine. Praktikaid esitleti esmakordselt TEL-võrgustiku suvekoolis, kuid nüüd on lahtikirjutatud ja analüüsitud näited laiemale huviliste ringile kättesaadavad ka Terviseinfo portaalis. 
Praktikaid lisandub veebi igapäevaselt terve oktoobrikuu jooksul.

Loe edasi

 
fookuses

Hiljutised uudised ja lisandused Terviseinfo portaalis


Sündmuste kalenderKASULIKuD TrükisedUURINGUDKÕIK UUDISKIRJAD


Loe varasemaid uudiskirju siit. Artiklite kogumik: Elu skisofreeniaga

2014. a ülemaailmse vaimse tervise päev: Elu skisofreeniaga

Ülemaailmse Vaimse Tervise Föderatsiooni (WFMH) eestvedamisel tähistatakse alates 1992. aastast 10. oktoobril ülemaailmset vaimse tervise päeva. Igal aastal valib WFMH teema ja koostab levitamiseks teavitusmaterjalid. 2014. aasta vaimse tervise päeva fookuses on elu skisofreeniaga. 

Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühingu eestvedamisel ja koostööpartnerite toel tõlgiti artiklite kogumik "Elu skisofreeniaga" ka eesti keelde.

Vaata kogumikku Terviseinfo trükiste andmebaasis

Partnerite uudised

Algasid "Hea lasteaia" ja "Hea kooli" konkursid


Tartu Ülikooli eetikakeskus ja SA Kiusamise Vastu kuulutasid välja konkursid "Hea lasteaed kui kiusamisvaba lasteaed" ja "Hea kool kui kiusamisvaba kool". Mõlema konkursi eesmärk on kutsuda koole ja lasteaedu kaasa mõtlema ja analüüsima, millised tegevused aitavad kaasa kiusamisvaba haridustee loomisele.
Tööde esitamise tähtaeg on 17. november 2014.

Loe edasi
Tartu Ülikooli tervishoiu instituut uuendas oma kodulehte ja täiendas virtuaalset raamatukogu


Tartu Ülikooli tervishoiu instituut kutsub tutvuma oma uuenenud kodulehe ja rahvatervise raamatukokku (RaTeRa) lisatud tervisevaldkonna publikatsioonidega.

Loe edasi

Valmis kodulehekülg "Kool kiusamisest vabaks"


Lasteombudsmani eestvedamisel valminud kodulehelt „Kool kiusamisest vabaks" leiab praktilisi soovitusi kiusamise ennetamiseks ja kiusamisjuhtumite lahendamiseks. 

Loe edasi
Keskkonnaamet kutsub keskkonnahariduse konverentsidele


Keskkonnaamet korraldab oktoobris ja novembris kuus regionaalset konverentsi, mis keskenduvad säästvale energiakasutusele.

Loe edasi

 

TAI EAS


Kui Sa ei soovi enam Terviseinfo uudiskirja saada, siis palun kliki siia


Kommentaare ei ole: