neljapäev, 19. märts 2015

Terviseinfo.ee uudiskiri, märts 2015
Kui uudiskiri ei avanenud korrektselt, saad sellega tutvuda siin: www.terviseinfo.ee/uudiskirjad/

Header


 

Uudiskiri, märts 2015
 
Tuberkuloos

Mõttehommik "Eesti tuberkuloosivabaks – unistus või saavutatav eesmärk?" 

Tervise Arengu Instituut kutsub maailma tuberkuloosipäeval, 24. märtsil kõiki teemast huvitatuid mõttehommikule, et koos arutada, kas tuberkuloosivaba Eesti on unistus või saavutatav eesmärk.

Loe edasi
20. märtsil tähistatakse rahvusvahelist suutervisepäeva

Ülemaailmse suutervisepäeva loosungiks on "Elukestev naeratus!". Suutervisepäeval tõstavad hambaravispetsialistid elanikkonna teadlikkust toitumisharjumuste otsesest mõjust suutervisele. Tutvustatakse suhkrukella, sest just liigsage süsivesikute tarbimistihedus põhjustab hambakaariest.

Loe edasi


Konverents "Kuidas teadus TerVEt rahvast teenib?"

Mida saab teadus ära teha selleks, et Eesti rahvas oleks tervem ja teadlikum? Missuguseid nõuandeid, soovitusi ja teadmisi vajavad meie riigiametnikud, haridustöötajad, lapsevanemad, koolilapsed ning eakam elanikkond teadlastelt? Kuidas neid tarkusi ja soovitusi edastada nii, et need pärale jõuaksid? Ja vastupidi, missugused on teadlaste ootused ülejäänud ühiskonnaliikmetele? 

Eesti Teadusagentuur kutsub kaasa mõtlema ja rääkima – 24. märtsil Tallinnas või 27. märtsil Tartus.

Loe edasi


Tulekul on passiivse joomise teemaline konverents

Eesti Karskusliit korraldab 2015. aastal Norra toetuste ja Sotsiaalministeeriumi rahastamisel sotsiaalkampaania, mis keskendub alkoholi tarvitamisega seotud teistele ulatuvale kahjule ning avab projekti 30. märtsil aset leidva konverentsiga.

Loe edasi


Seminar "Kuidas tagada internetinõustamise kvaliteeti?"

Nõuandeid noortele seksuaal- ja vaimse tervise valdkonnas leidub laias internetiavarustes väga mitmesuguseid. Kasvanud on ka erinevate nõuandeportaalide hulk. Liigse infomüra tõttu on valeinfo kõrval kvaliteetse info leidmine oluliselt keerulisem kui varem. Kuidas siis tegelikult tagada kvaliteeti internetinõustamises?

Eesti Seksuaaltervise Liit, Tervise Arengu Instituut ja MTÜ Peaasjad kutsuvad 30. märtsil seminarile, et üheskoos küsimustele vastused leida.

Loe edasi
 
fookuses:

Info lähiaja sündmuste, tähtpäevade ja koolituste-konverentside kohta


Sündmuste kalender

20. märts 2015
24. märts 2015
20.–26. aprill 2015


lisandunud TrükisedUURINGUDKÕIK UUDISKIRJAD


Loe varasemaid uudiskirju siit.Partnerite uudised

Uuenes Tööinspektsiooni infokiri Tööelu

Alates sellest aastast on Tööinspektsiooni infokiri Tööelu uuenenud nii sisu kui kujunduse poolest. Endiselt on aukohal sisukad artiklid töökeskkonna ja -suhete teemal, kuid lisandunud on palju uusi rubriike. Infokiri ilmub 6 korda aastas.

Loe edasi


Algas kandidaatide esitamine konkursile Keskkonnakäpp

Keskkonnasõbraliku haridustegevuse konkursi Keskkonnakäpp eesmärgiks on esile tõsta kõiki neid, kes on panustanud mõne keskkonnateadliku tegevusega keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse.

Loe edasi


MTÜ Avitus kutsub kandideerima kogemusnõustajate koolitusele

Kogemusnõustajate kevadgrupi väljaõpe on juba alanud, sügisgruppi kandideerimise eelintervjuud toimuvad mais 2015. Kogemusnõustamine on 2014. aastast Eestis ametlikult tunnustatud aitamistöö viis. Aastast 2016 soovivad seda "inimeselt-inimesele" tasandit ühe lisavõimalusena kasutada nii Sotsiaalkindlustusamet kui Töötukassa.

Loe edasi

Laste ja noorte tervis

Koole oodatakse kandideerima 2015. aasta "Hooliva klassi" programmi


SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kutsub koole osalema 6.–7 ja 11. klassidele mõeldud programmis "Hooliv klass". Programmi eesmärgiks on õpetada oskusi ja pakkuda kogemusi, mis aitavad luua klassist hoolivat meeskonda. Kandideerimistähtaeg 30.03!

Loe edasi
Kutse õpilaste loovtööde konkursile "Minu tegusa päeva alguse toit"


Tervise Arengu Instituut kuulutas välja loovtööde konkursi tervist edendavate koolide võrgustikku kuuluvate koolide 7.–8. klaside õpilastele. Konkursile oodatakse loovtöid teemal „Minu tegusa päeva alguse toit".

Loe edasi

Praktilised juhised toidu ohutuse tagamiseks lasteaias ja kodus


Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Alice Haav kirjutab Terviseinfo blogis, milliseid reegleid ei tohiks unustada toidu ostmisel, valmistamisel, säilitamisest ja pakkumisel.

Loe edasi
Tervist edendavad lasteaiad pidasid toitumisalast talvekooli


29.–30. jaanuarini toimus Nelijärve Puhkekeskuses tervist edendavate lasteaedade võrgustiku talvekool „Söön ja olen terve!". Esmakordselt toimus võrgustiku suurüritus talvel, aastatel 2008–2014 on kohtutud suvekoolides.

Loe edasi

Järgmises numbris

Vähk ja vähiennetus

TAI EAS


Kui Sa ei soovi enam Terviseinfo uudiskirja saada, siis palun kliki siia


Kommentaare ei ole: