kolmapäev, 9. september 2015

Neljapäeval jõuab ETV eetrisse keskkonnasari Maa, armastan Sind!

Keskkonnaameti ja Fookus-Pookus OÜ pressiteade
8. september 2015
Neljapäeval jõuab ETV eetrisse keskkonnasari „Maa, armastan Sind!"
Maa, armastan Sind!" avaepisood on ETV ekraanil 10. septembril kell 20:35. Viiel järjestikusel nädalal näevad televaatajad parimat valikut humoorikatest keskkonnaklippidest, mis seejärel avaldatakse ka internetis.
Alates 10. septembrist on viiel järjestikusel neljapäeval kell 20:35 ETV eetris humoorikas sari „Maa, armastan Sind!". Tegemist on valikuga keskkonnateemalistest lavastatud lühilugudest, mida alates sellest sügisest saavad õpetajad loodusteaduse tundides lisamaterjalina kasutada. Keskkonnahariduse portaali kaudu on lühilood ning nende juurde käivad kordamisküsimused ja arutlusteemad kõigile soovijatele vabalt kasutada.
Klippe on kokku poolsada ning need jagunevad üheksa peateema alla: „Ökoloogilised põhiprotsessid", „Ilm ja kliima", „Eesti looduse arengulugu", „Elurikkus ja looduskaitse Eestis", „Eesti loodusvarad ja nende kasutamine", „Tarbimine", „Keskkonnaprobleemid", „Säästev areng ühiskonnas" ning „Universumi ja elu evolutsioon". Klipid on varustatud venekeelsete subtiitritega.
Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik selgitab: „Keskkonnaameti korraldatud ideekonkursi võitnud tootjafirma Fookus-Pookus OÜ teostatud klippide kogupikkus on 3 tundi ja 45 minutit. Meie jaoks on tegu põneva projektiga, millest loodame kasu nii õpetajatele, õpilastele kui ka kõigile teistele, kelle jaoks keskkonnateemad on südamelähedased".
„Fookus-Pookus OÜ loovmeeskonna jaoks on klippide tootmisprotsess olnud tõeline väljakutse - lühikese aja jooksul oli vaja valmis saada poolsada lavastuslikku lühifilmi, mis oleksid vormilt ja sõnumilt selgelt eristuvad, filmilikult kvaliteetsed ning kõnetaksid vaatajat nii, et see talle meeldiks ja meelde jääks," räägib sarja üks produtsente Pelle Vellevoog tootja ette pandud ülesandest.
ETV ekraanile jõuab valminud materjalist veidi üle poole: viieks 25-minutiliseks episoodiks koondatuna 28 lühifilmi. Televaataja jaoks on valiku kokku pannud ETV meelelahutustoimetus ning lugude looja, režissöör Rasmus Merivoo. Klipid jõuavad ekraanile samasuguses vormis, nagu neid ka tundides näidatakse: kõigepealt jutustatakse väikese vimkaga lugu, millele järgneb teemakohane teaduslik definitsioon.
„See, miks ma lahendasin need teemad just nii, on otseselt seotud koolitundidega. Et õpetaja oluline jutt lapse vahemälust kiirelt jalga ei laseks, oli vaja midagi erilist, mis meelde jääks," selgitab Rasmus Merivoo. "Eesmärk oli teha teistmoodi õppevahend, mis nõuab kaasa mõtlemist ja kaasa elamist. Ülesanne oli teemadega võimalikult vabalt mängida, et saaks toreda, põneva, veidra, absurdse või valusa pildi, et sellega koos ka saadud info ajju salvestuks. Televaatajal tuleb seosed ise üles otsida ja kuulata tähelepanelikult ka iga klipi lõpus olevat selgitust."
„„Maa, armastan Sind!" sari peaks kõnetama kõiki, kes ekslevad hiiglaslikus hektilises infoväljas, otsides vastust küsimusele, mis saab meie armsast koduplaneedist. Siin on rohkelt küsimusi ja vähe valmis vastuseid, see-eest küllaga mõtlemisainet neile, kellele meeldib oma aju sihipäraselt kasutada. Minu tungiv soovitus on sarja vaadata," võtab projekti üks produtsente, Ylle Rajasaar, teema kokku.
5- osaline telesari "Maa, armastan Sind!"
Stsenarist-režissöör Rasmus Merivoo, operaator Mattias Veermets, kunstnik Helen Ehandi, tegevprodutsent Maario Maasing. Näitlevad Merle Palmiste, Paul Laasik, Jim Ashilevi, Marek Tammets jt. Produtsendid Pelle Vellevoog ja Ylle Rajasaar. Klipid on valminud Keskkonnaameti tellimusel Euroopa Sotsiaalfondi programmi „Keskkonnahariduse arendamine" kaudu.
Klippe saab järele vaadata ETV portaalist. Lisaks on klipid, lisamaterjalid ja töölehed leitavad keskkonnahariduse portaalis.
Lisainfo:
Ylle Rajasaar,
Fookus Pookus OÜ produtsent
telefon: 555 777 87
Lisainfo:
Maris Kivistik
Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja
telefon: 5183 249
Teate edastas:
Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
telefon: 6807 440, 5745 0332Kommentaare ei ole: