neljapäev, 17. september 2015

Registreerimine Teaduskooli kursustele kestab 21. septembriniTartu Ülikooli teaduskool ootab õpilasi registreeruma 2015/16. õppeaasta kursustele ja FKB õpikodadesse.

Sel õppeaastal on Teaduskooli nimekirjas 37 kursust matemaatika, keemia, füüsika, informaatika, bioloogia, humanitaaria ja sotsiaalia valdkondadest. Võrreldes eelmise aastaga on tänavu nii sisuliselt kui ka vormiliselt uuenenud matemaatikakursus „Täiendavaid teemasid koolimatemaatikale I". Uue kursusena on lisandunud nimistusse „Matemaatika rakendusi", kus õpetatakse koostama eluliste ülesannete lahendamiseks vajalikke matemaatilisi mudeleid.

Teaduskooli kursused on mõeldud ennekõike neile põhikooli- või gümnaasiumiõpilastele, kes

  • soovivad osaleda olümpiaadidel,
  • valmistuvad kõrgkooli astumiseks,
  • tahavad õppida enam, kui koolitundi mahub,
  • soovivad lihtsalt oma oskusi ja teadmisi avardada.

Oktoobri esimesel või teisel nädalal algavad kursused kestavad üldjuhul läbi õppaasta kuni mai kuuni. Õppimine toimub kas arvuti vahendusel e-keskkonnas või ka posti teel.

Kursustele saab registreeruda lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/kursused

Kursustele pakuvad head täiendust praktilise poole pealt mobiilsed õpikojad, mis liiguvad õppeaasta jooksul ringi mööda erinevaid Eestimaa koole, tuues sinna füüsika, keemia ja bioloogia katseid.  Kui bioloogia õpikojas uuritakse elunähtuste omavahelisi seoseid ja püütakse neid kohapeal mõõtes näitlikustada, siis keemia õpikojas tutvustatakse uusimaid analüüsimeetodeid ja tehnoloogiaid, milleks koolidel puuduvad sageli seadmed. Füüsika põhikoolikursuse õpikojas tegeletakse baasmõistetega ja võlutakse lihtsatest asjadest palju füüsikat välja, samas kui gümnaasiumile mõeldud õpikodades on haare juba märksa laiem.

Õpikodadesse registreeruda saab aadressil: http://www.fyysika.ee/opikojad/ Samalt lehelt leiab infot koolide kohta, kuhu õpikodajad sel õppeaastal tulevad.

Lisainfo kursuste kohta: Natalia Nekrassova, e-kiri: natalia.nekrassova@ut.ee, tel: 51940184; õpikodade kohta: Kaido Reivelt, e-kiri: kaido.reivelt@ut.ee, tel:  5143349

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht tel: 737 5889, e-post: marek.jarvik@ut.ee

 


Kommentaare ei ole: