esmaspäev, 21. september 2015

Uudiskiri, september 2015


Terviseinfo.ee


Kui uudiskiri ei avanenud korrektselt, saad sellega tutvuda siin: www.terviseinfo.ee/uudiskirjad/

Header


 

Uudiskiri, september 2015 
Noored                            alkoinfo 1

Noored.alkoinfo.ee – abiks nii noortele kui õpetajale

On see tõestatud, et noortel on suurem risk sattuda sõltuvusse kui täiskasvanutel? Miks pole alkohol täiskasvanutele keelatud? Mis on kõige hullem asi, mis joomise tagajärjel juhtuda võib? Kuidas üle saada ärevusest? Need on mõned näited küsimustest, millele aitab vastused leida Tervise Arengu Instituudi loodud alkoholiteemaline veebileht 11–17-aastastele noortele.

Veebileht põhineb noorte poolt internetis enim esitatud küsimustele alkoholi kohta. Leht on abiks nii õpetajatele, lastevanematele kui teistele laste ja noortega tegelevatele spetsialistidele, kes soovivad noortega käsitleda alkoholi ning sotsiaalsete oskustega seotud teemasid.

 

 
Rõõm ja tasakaal igasse päeva! – Tervist edendavate koolide õpilased kohtusid suvekoolis

Nädal enne õppeaasta algust kogunesid päikselise Kloogaranna rannamändide alla tervist edendavate koolide võrgustiku õpetajad ja õpilased. Iga-aastase võrgustiku suvekool oli esmakordselt 15-aastases ajaloos seekord suunatud mitte õpetajatele, vaid koolinoortele.

Loe edasi


"Kumm on seks" tuleb sel aastal noortefilmiga 

Turvaseksikampaania "Kumm on seks" tuleb sel aastal noortele suunatud lühifilmiga "Räägi välja", mille loojateks on tuntud Eesti filmitegijad Rain Tolk ja Andres Maimik. Film on sobivaks õppematerjaliks abiturientidele ja kutsekoolide õpilastele tervise- ja inimeseõpetuse programmi raames või klassijuhatajatunnis.

Loe edasi


Ennetusprogramm kutsub õpilasi jääma suitsupriiks

Tervise Arengu Instituut viib 14. õppeaastat järjest läbi Suitsuprii Klassi ennetusprogrammi 4.–9. klasside õpilastele. Programmi eesmärk on õpilastele näidata, et tubakavabadus on igati normaalne eluviis ning et tegelikult enamik nendevanuseid ei tarvita samuti tubakatooteid. Kõigi suitsupriina lõpetanud klasside vahel loositakse 2016. a kevadel välja auhinnad.

Loe edasi


TEIP algas taas!

TEIP ehk tervist edendava idee projekt on projektikonkurss 12–19aastastele noortele, et innustada neid mõtlema tervislikule eluviisile ja tegevustele, mis seda rohkem ka koolis ja kogukonnas arendaksid. Kuus projekti saavad rahastuse ja parimaid projektimeeskondi ootavad ka lisaauhinnad.

Loe edasi


Köögiviljad kaalu ei kasvata 

Tervise Arengu Instituudi kampaania „Köögiviljad kaalu ei kasvata" tuletab meelde, et rohkelt köögivilju sisaldav menüü aitab tervislikul viisil kehakaalu kontrolli all hoida või seda alandada. Köögiviljade söömiseks pole ka soodsamat aega kui varasügis, kui värsked viljad on Eestimaa aedades ja põldudel valmis saanud.

Loe edasi
 
fookuses:

Laste ja noorte tervis


Sündmuste kalender

21.–27. september 2015
29. september 2015
5. oktoober 2015
5 –11. oktoober 2015


lisandunud TrükisedUURINGUDKÕIK UUDISKIRJAD


Loe varasemaid uudiskirju siit.Uudised partneritelt

Septembris tähistatakse Eesti toidu kuud

Tänavu septembris tähistatakse esmakordselt Eesti toidu kuud. Terve kuu jooksul saab tutvuda heade maitsetega Eesti põllult, aedadest, metsast ja vetest nii Eesti eri paigus toimuvatel üritustel kui ka Eesti tipprestoranides.  

Loe edasi


KiVa programmi teist aastat kasutanud koolides vähenes ka kiusajate hulk oluliselt

Ilmunud Soomes välja töötatud KiVa programm aitab kiusamist oluliselt vähendada ka teistes riikides, sh Eestis. 2015/2016. õppeaastal kasutab KiVa programmi 32 kooli üle Eesti, jõudes nii juba üle 6500 õpilaseni.

Loe edasi


Tööinspektsiooni infokiri "Tööelu" 4/2015

Ilmus "Tööelu" uus number, täis kasulikku lugemist – soovitame!

Loe edasi

Laste ja noorte tervis

Milline on meie noorte vaimne tervis?


TAI vanemspetsialst Karin Streimann koostas Terviseinfole viimastel uuringutel põhineva statistilise lühiülevaate noorte vaimsest tervisest – eluga rahulolust, stressist, üleväsimusest jm. 

Loe edasi

 
Jagatud kogemus: tervisliku toitumise edendamine lasteaias


Lisasime Terviseinfo veebi esimesed hea praktika näited tervisliku toitumise edendamisest lasteaias. Lähinädalatel koguneb sinna lisa. 

Loe edasi

 

TAI EAS


Kui Sa ei soovi enam Terviseinfo uudiskirja saada, siis palun kliki siia


Kommentaare ei ole: