reede, 8. aprill 2016

Teater noortele


 

Teatri Must Kast etendus "5 grammi sisemist rahu"

14. aprillil kell 19.00 Haapsalu kultuurikeskuses

Piletid 10/5 € eelmüügis Piletilevis

 

Autor Kätlin Padesaar

Lavastaja Silver Kaljula

Valgustehnik Kristo Kuusik (TÜVKA)

Valguskujundaja ja helitehnik Peep Maasik (TÜVKA)

LAVAL Silver Kaljula — Vladimir

 

„…Ma tahtsin, tol ajal poisikesena, elada nii, et ei peaks tundma pidevat hirmu. Olin täiesti tavaline tukka loopiv teismeline ning kahtlemata oli mulle ülioluline teiste arvamus. Eriti oli ülikõva lihtsalt selline chill ja cool olla. Alustasin kanepiga, naah, täiega mass tunne oli. Edasi läkski juba kergemalt. Mul oli respekti ja hunnik sõpru. Tarvitasime aineid ja panime pidu, kuni ühel hetkel ööbisin suvalistes mahajäetud majades. Ei kottinud enam sellised asjad…"

 

Sotsiaalkriitiline monolavastus "5 grammi sisemist rahu" toob vaatajateni endise narkomaani valusad, aga ausad mõtted. Lavastuse eesmärk on selgitada publikule narkootikumide mõju ühe noore mehe näitel, kes alustas kanepiga, kuid lõpetas fentanüüliga – seda kõike väga inimliku eesmärgiga leida endas õnnetunne ja sisemine rahu. Lavastus ei püüa kedagi hirmutada ega käsitletavale teemale omapoolset hinnangut anda, vaid pigem pakkuda üht lugu, mis räägib ausalt narkootikumide mõjust tarvitajale, lähedastele ja ümbritsevale ühiskonnale.

 

Etendus kestab 55 minutit, vaheajata.

12+, noortele, täiskasvanutele

http://vikerraadio.err.ee/v/vikerhommik/rubriigid/vikerhommikintervjuud/loigud/48a4fbeb-290c-4fe8-a645-2a2b26e9a7ce/intervjuud-840-silver-kaljula-monolavastus-narkomaaniast

 

http://www.teatermustkast.ee/lavastused/5-grammi-sisemist-rahu

 

 
Kommentaare ei ole: