reede, 31. märts 2017

Kutsume õpilasi kandideerima uue Eesti lastefilmi peaosadesse

Kutsume 8-11-aastaseid õpilasi kandideerima uue Eesti lastefilmi peaosadesse

 

Hea koolipere, Eesti esimese laste jõulufilmi "Eia jõulud Tondikakul" meeskond on asunud otsima lapsi, kes hakkavad filmis mängima kaht peategelast: 10-aastaseid Eiat ja Atsi. Samuti valime kõigi laste hulgast välja ka kõrvalosatäitjad, kes saavad kaasa lüüa seiklusrikkas mängufilmis kaasa lüüa. 

 

Rollikatsete esimene voor kestab 8.–30. aprillini ning selle aja sees saavad lapsed oma näitlemisoskust katsetada Tallinnas (28.04-30.04), Tartus (21.04-22.04), Pärnus (9.04), Viljandis (24.04), Võrus (23.04), Rakveres (10.04), Jõgeval (18.04), Paides (25.04), Haapsalus (19.04) ja Kuressaares (8.04).

 

Palume teie abi info jagamisel, et teie kooli õpilased ja nende vanemad saaksid katsetest teada. Kõige tõhusam viis info edastamiseks on välja printida ning kooliseinale riputada filmikatsete plakat, samuti oleksime tänulikud, kui jagaksite meie üleskutset koolimeedias ja Facebookis. 

 

Plakatid saab välja printida siit: 

A3 formaat: https://eiafilm.ee/wp-content/uploads/2017/03/Eiaplakat_A3-1.pdf

A4 formaat: https://eiafilm.ee/wp-content/uploads/2017/03/Eiaplakat_A4.pdf

 

Katsetele saab registreerida filmi kodulehel www.eiafilm.ee ning lisainfot leiab filmi Facebooki lehelt.

 

Filmikatseteks ei ole vaja lapsi eraldi ette valmistada. Ootame lastelt eelkõige iseseisvust, julgust ja loomulikkust ning püüame omalt poolt pakkuda vastu toetavat ja rõõmsameelset keskkonda. Ikka selleks, et kõigil lastel jääks katsetest ilus ja põnev mälestus. 

 

Lastefilm räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

 

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik ja kunstnik Matis Mäesalu. Film valmib produktsioonifirmade Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös. 

 

"Eia jõulud Tondikakul" on üks Eesti Vabariik 100 filmikonkursi võitjatest, mille võtted algavad tuleva aasta jaanuaris ning seiklusrikas jõulufilm linastub 2018. aasta detsembris.


Parimate soovidega


"Eia jõulud Tondikakul" meeskond

info@eiafilm.ee


Kommentaare ei ole: