esmaspäev, 3. aprill 2017

Fwd: Uudiskiri, märts 2017


ui uudiskiri ei avanenud korrektselt, saad sellega tutvuda siin
 
Header
 
 
Uudiskiri, märts 2017
 
 
 
  toitumis  liikumissoovitused  

Uued riiklikud toitumissoovitused laiendavad piire

Uuendatud riiklikud toitumis- ja liikumissoovitused seniseid soovitusi olulisel määral ei muuda, eelkõige on muutunud osade toitainete saamise soovitus. Eesti elanike toitumisharjumustes tuleks aga oluliselt vähendada magusa ning liha ja lihatoodete söömist.

 
 
 
 

Märka suhkruid ja pea magusaga piiri!

Tervise Arengu Instituut kutsub üles märkama lisatud suhkruid ning vähendama nende tarbimist. Magusaga liialdamine ei ole vaid ülekaaluliste inimeste probleem. Värske rahvastiku toitumise uuringu järgi söövad täiskasvanud päevas keskmiselt kaks ning lapsed alates koolieelikutest kuni teismelisteni 3-4 korda rohkem magusat kui soovituslik.

Loe edasi

 

Terviseinfo blogist. Tervisedendaja Ülle Laasner - suitsupriidest noortest esimese kaalukate laste vanemate toetusgrupini

Eelmisel aastal sai Ülle Laasner kahe austava tunnustuse omanikuks senistele lisaks - Eesti Tervisedenduse Ühingu aasta tervisedendaja ja Maanteeameti Liiklusohutuse koostööpartneri auhind. Suitsuprii Klassi fänniks sai Ülle Laasner juba siis, kui seadus veel kooliõues suitsetamist ei keelanud. Naabrivalve fännina on ta loonud neli sektorit. Meediafänn on Ülle Laasner samuti, sest meedia teeb asjad tähtsaks. 

Loe edasi

 

Uuring: tervisespordiga tegelemine on kasvanud, ülekaalus ja rasvunud inimeste osa pole suurenenud

Tervise Arengu Instituudi täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise uuringu kohaselt on 2014. aastaga võrreldes suurenenud tervisespordiga tegelejate hulk, ülekaaluliste ja rasvunud inimeste osa jäänud samale tasemele. Suurenenud on mõned korrad nädalas veini tarvitavate naiste osa. 

Loe edasi

 

Uuring: HIV nakkus puudutab üha enam tavapopulatsiooni

Esmakordselt analüüsiti põhjalikult HIV-epideemia kulu Eesti riigieelarvele ning uuriti HIV-positiivsete populatsiooni ja leviku prognoosi lähiaastatel. Analüüsi viis läbi  Eesti Rakendusuuringute Keskus Centar, seda Sotsiaalministeeriumi, Tervise Arengu Instituudi ja Eesti Infektsioonhaiguste Seltsi kaasabil.

Loe edasi

 

Eesti on teinud olulise languse tuberkuloosi haigestumises, kuid on endiselt ohumaa

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) ja Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa regiooni värske raport toob Eesti esile kui riigi, kus perioodil 2006–2015 on tuberkuloosi haigestumine kõige enam langenud - 8,2 protsenti aastas.

Loe edasi

 

Tuberkuloosi võib haigestuda igaüks, kuid sageli haigestuvad nõrgemad

Kui tahate täiesti kindel olla, et te tuberkuloosipisikut ei saa, siis ärge hingake, ütleb Tervise Arengu Instituudi tuberkuloosiregistri juhataja Piret Viiklepp. Tuberkuloos on õhu teel leviv piisknakkus ja haigestuda võib  igaüks, haigeks võib jääda täiesti korralik inimene ning kuigi tavaliselt saadakse nakkus lähikondsetelt, ei ole välistatud selle saamine ka kolleegilt. 

Loe edasi

 

Pea pooled Eesti inimestest on lapse- või teismeeas elanud koos alkoholi liigtarvitajaga

Suurt osa Eesti inimestest on kahjustanud kaasinimeste alkoholitarvitamine, üle-euroopalise alkoholiuuringu käigus vastas 38% telefoni- ja 46% veebiküsitluses osalenutest, et on elanud lapse- või teismeeas koos kellegagi, kes oli üsna sage alkoholitarvitaja või tarvitas palju alkoholi.

Loe edasi

 
 
 
FOOKUSES:
 
Aprillis algab südamekuu!
 
 
SÜNDMUSTE KALENDER
 
1.–31. aprill 2017
 
 
LISANDUNUD TRÜKISED
 
HIV-nakkus ja AIDS (vene keeles)
 
 
UURINGUD
 
Kahude vähendamise teenuste külastajate profiil ning riskikäitumine. Esmakülastajate analüüs 2015.a. andmetel 
 
 
KÕIK UUDISKIRJAD
 
 
Loe varasemaid uudiskirju siit.
 
 
 

Südamekuu sündmused

 
 
 
 

Südamekuu sündmused üle Eesti

Aprillis tähistame jälle üle Eesti südamekuud, seekord on südametervis tähelepanu keskpunktis juba 24. aastat. Terve aprillikuu jooksul toimub üle Eesti palju erinevaid liikumisüritusi, täpsem info nende kohta on üleval Tervise Arengu Instituudi ja terviseinfo.ee veebis. Sellel aastal käsitletakse liikumise kõrval ka südametervist mõjutavat magusasöömist.

Loe edasi

 
 
 
 

VEPA

 
 
 
 

VEPA mentoreid koolitab tunnustatud USA lastearengupsühholoog Dennis D. Embry

 

Tervise Arengu Instituut viib juba kolmandat õppeaastat Eesti koolides ellu tõenduspõhist VEPA Käitumisoskuste Mängu (ingl k PAX Good Behavior Game), mis on hinnatud üheks paremaks ennetusprogrammiks maailmas. Märtsi viimasel nädalal koolitas tunnustatud USA lastearengupsühholoog Dennis D. Embry (PhD) välja uue grupi VEPA mentoreid, kes alustavad järgmisest õppeaastast programmiga liituvate õpetajate toetamist.

Loe edasi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Järgmises numbris

 
 
 
 
Südametervisest ja liikumisest
 
 
 
 
 
TAI EAS
 
 

Kui Sa ei soovi enam Terviseinfo uudiskirja saada, siis palun kliki siia

 
 


Kommentaare ei ole: